MYTÍ FASÁD A STŘECH 

Každá fasáda si zaslouží pravidelnou údržbu. Jakmile fasádu pravidelně neomyjete, vznikají na ní řady různých mikroorganismů, které ji znehodnotí.

Mytí fasád a střech wapkou

Fasády je vhodné umýt před plánovaným prodejem domu, kdy čistá fasáda zvýší hodnotu nemovitosti nebo například při znečištění prachem při stavebních úpravách, atd. Pro umytí znečištěné fasády je nejlepším řešením použití teplé vody, vysokotlaké wapky a účinných chemických čistících prostředků. Umytí střechy i fasády jednou za pár let je výbornou investicí. Znečištění fasády se nedá ovlivnit, proto je vhodné se obrátit na specializovanou firmu, která využívá kvalitní chemické čistící prostředky a vysokotlaký čistič, tzv. Wapku.

Stejně nezbytné je pravidelně udržovat v čistotě i střechu domu. Špinavá střecha dokáže zkazit dojem z celého domu. Nezřídka se i na ní vlivem střídajícího se deště a slunce objevují plísně, mikrorganismy nebo nežádoucí mech a lišejníky, v případě hlíny a silného znečištění se také zvyšuje riziko koroze. Pravidelnou péčí prodloužíte životnost střechy. Vyčistit lze pomocí wapky jakýkoliv typ střešní krytiny. Po umytí je vhodné aplikovat fungicidní prostředky, které fasádu i střechu chrání nejen před plísní. Stejně tak nezapomínejte pravidelně kontrolovat celkový stav střechy.

Obraťte se na profesionály

Profesionální firma vám umyje fasádu či střechu pomocí kvalitních pomůcek s vysokou účinností a zároveň šetrností k životnímu prostředí i k samotné fasádě. Umýt lze beton, plast i kámen, klasické fasády. Za pomoci správné techniky není čištění nijak složitý proces a snadno si lze poradit také s graffity, které je na většině staveb nevyžádanou "ozdobou". Pravidelným čištěním fasády a střechy rozhodně nic nezkazíte.